Image

Seksiyoner (Ayırıcı)

TSE Belgeli Dahili ve Harici tip Topraklı ve sigortalı ayırıcı

Image

TEİAŞ Onaylı Trafo yağı

IEC 60296 -2012 – 02 Edition 4.0 Standard Tablo– 2 Genel Spesifikasyonlar ve TEIAŞ Yeni Izolasyon Yağı Şartnamesini karşılayan inhibitörlü trafo yağıdır.Bu ürün aynı zamanda ASTM D 1275B korozif kükürt gerekliliklerini de sağlamaktadır.

Image

Ölçü,Kompanzasyon ve Dağıtım Panoları

Kontaklı termometrede, transformatörlerde izin verilen yağ sıcaklık artışına göre ayarlanabilen iki adet kontak vardır. Termometre üzerinde 0 – 120 C° arasında yağ sıcaklığını takip etmek mümkündür.

Image

Ayırıcı sigortası,Parafudr ve İzolatörler

Yağ genleşme depolu transformatörlerde, depodaki yağ seviyesinin kontrol edilebilmesi için kullanılan bir gösterge olup hermetik tip transformatörlerde de değişik tipte olanları vardır. İstendiğinde kontaklı veya kontaksız olmak üzere seçilebilir.

Image

Topraklama Elemanları

Yağ genleşme depolu transformatörlerde, genleşme deposuna monte edilen hava kurutucusu, içerisine konulan nem alıcı ( silikagel ) vasıtasıyla, yağın doğrudan dış ortam ile etkileşimini keserek nemin yağa nüfuz etmesini engeller. Hava kurutucusunun miktarı, trafo gücüne bağlı olarak değişmektedir.

Image

Otomasyon,Pano Ürünleri

Hermetik tip transformatörlerde arıza durumunda oluşan ani basınç artışının tahliye edilmesini sağlayarak transformatör kazanını korur. Belli bir basınç değerine önceden ayarlanmış olan valf, kontaklı veya kontaksız olmak üzere seçilebilir.